KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 9166210
*
nr 916 6210
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Henry Unger (f. 1945), motivet: 57x45
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 18:26:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/10 09:40:26
1
250 kr
6/10 14:45:55
2
250 kr
6/10 14:45:55
1
250 kr (Budbetjänt)
6/10 14:46:04
2
300 kr
6/10 16:11:40
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar grafik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:24
*
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Henry Unger
nr 916 6210
Henry Unger
(f. 1945), Sverige
Färgetsningar, 2 st, Henry Unger (f. 1945), motivet: 57x45
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/10 09:40:26 | 1 | 250 kr |
6/10 14:45:55 | 2 | 250 kr |
6/10 14:45:55 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
6/10 14:46:04 | 2 | 300 kr |
6/10 16:11:40 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Henry Unger
Henry Unger, född 1945 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Henry Unger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsningar grafik henry unger svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:24